RESPIRE (THEATRE LES TANNEURS)

Respire- Théâtre les Tanneurs

Een voorstelling geregisseerd door Vincent Hennebicq

Met Geneviève Damas

Gebaseerd op een werk van Geneviève Damas

Respire is een waargebeurd verhaal.

Het gaat over hoe onze levens onlosmakelijk verbonden zijn met die van de generaties voor ons.
Hoe mijn relatie met geld rechtstreeks te maken heeft met hoe mijn moeders familie de oorlog heeft doorstaan.
Hoe waanzin soms de enige manier is om adem te halen als alles verstikkend aanvoelt.
Hoe je de mensen na je kunt redden, terwijl je zelf geen uitweg vindt.
Dit tragikomische theaterstuk maakt van mijn moeder een stille maar vastberaden heldin van de weerstand. Mijn vader speelt, tegen wil en dank, de rol van redder.
Het is een klein familieverhaal, verbrijzeld door de grote geschiedenis. Soms absurd, soms pijnlijk mooi. Waarin de dood niet zo definitief blijkt te zijn als we denken.
Er is mijn grootvader, die nooit geld uitgeeft. Mijn grootmoeder, die een universitaire opleiding volgde. Een oom die sneuvelde in de oorlog. Een andere oom die vrouwen alles voor zich laat doen. Een overgrootvader die moest vluchten. En vrouwen die sparen, tellen en het geld angstvallig vasthouden.

De taal/talen van de voorstelling:
Begin repetities:
01/04/2025
Einde repetities:
09/03/2026
—
 
Tax Shelter:
—
Totaalbudget:
—
Producer: